Zorlu'dan Trabzon Büyükşehir Belediyesi'ne memur statüsü çağrısı

Zorlu'dan Trabzon Büyükşehir Belediyesi'ne memur statüsü çağrısı
21 Eylül 2022 16:11

Trabzon’da büyükşehir ve ilçe belediyelerinde “sözleşmeli memur kadrosuna” geçirilen personellerin durumu merakla bekliyor. Ortahisar Belediyesi mecliste alınan kararla 276 kişiyi sözleşmeli memur statüsüne kavuştururken büyükşehirde ise 10 gün olmasına rağmen hala bir adım atılmadığı kaydedildi. CHP'li meclis üyesi Cüneyt Zorlu, "Bir iyilik yapıldı, tam yapılsın" ifadelerini kullandı.

Ortahisar Belediyesi, 276 kişiyi “Sözleşmeli memur kadrosuna” geçişini yaparken 10 gün olmasına rağmen Büyükşehir Belediyesi bu konuda her hangi bir adım atmadığı belirtildi.
Konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Ortahisar Belediye Meclisi CHP’li üyesi Cüneyt Zorlu, büyükşehirin çıkacak yasayı bekleyerek sözleşmeli memur kadrosuna geçenleri riske atttığını ileri sürdü.
Zorlu, “Büyükşehir çıkacak yasayı bekleyerek, sözleşmeli memur kadrosuna geçenleri riske atıyor.
Ortahisar Belediyesi 276 kişiyi, Ortahisar Meclisinde aldığı kararla 15 Eylül Sözleşmeli Memur Statüsüne geçirdi ve aynı uygulamaları ilçe belediyeleri de uygulamaya başladı. Geçen hafta Büyükşehir’de alınan meclis kararıyla 410 kişi Büyükşehir’de, 183 kişi de TİSKİ’de sözleşmeli memur yapılmasına karar verildi.
Aradan 10 Gün geçmesine rağmen her hangi bir adım atılmadı.
1 Ekim de TBMM’de açılmadan önce Büyükşehir’de sözleşmeli memur atamalarının bir önce yapılmasını bekliyoruz.
Murat Zorluoğlu ve Ali Tekataş’ın gerekeni kısa zaman içinde yapacaklarına inanıyorum. Çıkacak yasa 1 Ekim’den önce sözleşmeli memur olanlar diye çıkabilir. Geç kalınmamalı. Bir iyilik yapıldı, tam yapılsın” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

FACEBOOK


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Masa Üstü Sürüme Geç