Transfer sürprizi! 'Ganalı Alex' Trabzonspor'a

Transfer sürprizi! 'Ganalı Alex' Trabzonspor'a
12 Ekim 2021 15:28

Trabzonspor'da teknik direktör Abdullah Avcı, genç yeteneklerin peşine düştü. Milli maç haftasında boş durmayan deneyimli çalıştırıcı, rotasını Afrika'ya çevirdi. Gana'nın sahasında Zimbabve'yi 3-1 yendiği karşılaşmayı izleyen Avcı, genç yıldız adayı Abdul Fatawu'nun performansından çok etkilendi. Raporunu hazırlayan deneyimli çalıştırıcı, yönetimden transfer için ellerinden ne geliyorsa yapmalarını istedi.

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı milli maç haftasında boş durmadı. Genç ve potansiyeli yüksek isimlere ayrı bir önem veren Avcı, Avrupa ülkelerinin aralarında oynadığı maçları izlemek yerine Afrika ülkelerinin maçlarını izlemeyi tercih etti.

Deneyimli çalıştırıcının özellikle izlediği maç ise Gana'nın sahasında Zimbabve'yi 3-1 yendiği karşılaşma oldu. Gana takımında Avrupa'nın önemli takımlarında yer alan yıldız oyuncular varken başarılı teknik adamın gözlerini parlatan bir oyuncu oldu. Gana'nın sol ayaklı oyuncusu Abdul Fatawu, Avcı'nın adeta başını döndürdü. Fenerbahçeli Alex'e benzettiği 2004 doğumlu oyuncunun çok kısa zamanda Avrupa'ya geleceğinden ve herkesin başını döndüreceğinden bahsetti.

RAPORUNU HAZIRLADI!

Abdullah Avcı, Başkan Ahmet Ağaoğlu'na Fatawu için bir rapor hazırladı. Bu çocuğu almak için ellerinden ne geliyorsa yapmaları tavsiyesinde bulundu.

ABDUL FATAWU KİMDİR?

Issahaku Abdul Fatawu 8 Ocak 2004 tarihinde Gana'da dünyaya geldi. 17 yaşındaki futbolcu ülkesinin takımlarından Steadfast FC'de forma giyiyor. Sol ayağını etkili kullanan genç yıldız adayı, on numara ve hücumun her iki kanadında forma giyebiliyor. Abdul Fatawu'nun güncel piyasa değeri 500 bin euro olarak gösteriliyor.

YORUM YAP

FACEBOOK


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Masa Üstü Sürüme Geç