Trabzonspor kulislerinden Kara Tahta’ya yazılanlar

Trabzonspor kulislerinden Kara Tahta’ya yazılanlar
26 Mart 2018 12:44

Nuri Albayrak neden aday olmadı... Celil Hekimoğlu şimdi ne yapacak... Mehmet Atalay açıkladı mı? Yeni gözde Ahmet Ağaoğlu... Usta ve İHO aday mı?

NURİ ALBAYRAK NEDEN OLMADI?

 

Trabzonspor’un borcunun çokluğu ve kritik süreç sebebiyle oluşturulan özel heyet büyük çaba gösterdi. Başta DivanBaşkanı Ali Sürmen olmak üzere birçok girişimde bulundular. Ancak sonuç alındı mı? Hayır. 

Zira heyet Faruk Özak ve Nuri Albayrak isimlerinde karır kıldı. Ancak bu karar kılınması bu kişilerin teklifi kabul edeceği öngörüsüne dayanıyordu.

Önce Faruk Özak toplantıya haber gönderdi ve kesinlikle isminin gündeme gelmesini istemediğini ve aday olmayacağını söyledi.

Bunun üzerine Nuri Albayrak isminde uzlaşıldı. Ancak bir sorun vardı ki Nuri Albayrak kesinlikle aday olmak istemiyordu. Bunun dışında aliden de büyüklerinden de Albayrak’a izin çıkmadı. Dolayısıyla tek umut Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşüp Nuri Albayrak’ınaranması ihtimali kalmıştı. 

Aldığımız  bilgilere göre heyet ziyaret için randevu talep eti ancak zaman sıkıntısı sebebiyle olumsuz yanıt alındı. Tabikiburadaki zaman sıkıntısı işin bahanesi gibi görünüyor. Alınan bilgiye göre Nuri Albayrak’ın gönülsüz olduğunu düşünenler bu sebeple o ismin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önüne gelmesini istemedi ve başka bir isim üzerinde çalışmaya başladı. 

 

HEKİMOĞLU ŞİMDİ NE YAPACAK

Trabzon’da Nuri Albayrak’ın adaylığı için çalışanlar onun Trabzonlu sanayici Celil Hekimoğlu ile birlikte çalışmasını istiyordu. Bunun için de görüşmeler yapmış ve Hekimoğlu’ndan da çok da gönüllü olmasa bile olur almışlardı. 

Şimdi Hekimoğlu’nun ne yapacağı merak konusu oldu. İlk günlerde aday olmayı düşünmediğini açık açık söyleyen Hekimoğlu daha sonra ise daha yumuşak ifadeler kullanıyordu. 

Şimdi Nuri Albayrak olmayınca Hekimoğlu’nun aday olabileceği veya ikna edilebileceği söyleniyor.

Tabiki Hekimoğlu olursa bağımsız çalışacağı için onu istemeyenler de olacaktır. 

Ancak Trabzonspor’un borcu düşünüldüğünde kim gelirse gelsin pazartesi iktidardan randevu almak için harekete geçmeli diyenler de var. 

Hekimoğlu bu işi kotarabilir mi, bizce kotarır. Ancak güçlü bir şekilde gelmesi gerikir. Onun için de karşı taraftan bir aday çıkmaması gerekir. Koşullar uygun olursa Hekimoğlu uzun bir süre sonra Trabzonspor’u, Trabzon’dan yöneten isim olur ve başarılı da olur. 

 

 

MEHMET ATALAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI MI?

Peki kim bu isim. Dün sosyal medyada bir kulis sayfası Mehmet Atalay’ın aday olacağını açıkladı. Ancak bizim aldığımız bilgiye göre şu anda öyle bir şey yok. Hatta sosyal medyada birileri birkaç fotoğraftan ve açıklamadan hareketle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Mehmet Atalay’ı işaret ettiğini yazdı çizdi. Ancak böyle bir durum şimdilik yok. Zaten Atalay’a yakın isimler de açıklama yaparak böyle bir durumun olmadığını bunların sosyal medyadaki söylentilerden ibaret olduğunu belirtti. 

Atalay’ın aday olduğu söylentisi sonrası  spor yöneticiliği geçmişi ve projeciliği sebebiyle bu görev için tanıyanlar tarafından biçilmiş kaftan olarak gösterilse de özellikle sosyal medyada kendisini tanımayanlar tarafından olumsuz bazı yorumları da beraberinde getirdi. 

Tabi bu demek değildir ki Atalay aday olmayacak. Şu anda adaylık yok ama bu ilerde olmaz anlamına da gelmiyormuş.

Mehmet Atalay, Trabzon’un akillerinin oluşturacağı güçlü bir yönetim olması halinde herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini söylüyor. 

Mehmet Atalay, 7-8 Nisan’da yapılacak olan Trabzonspor Olağanüstü Genel Kurulu ile ilgili olarak başkanlığa adaylık konusunda herhangi bir açıklamada bulunmadığını belirtti.Mehmet 

Atalay, ‘’Bütün Trabzon elini taşın altına koymalı. Trabzonspor’un kurtuluşu birlik beraberlikten geçiyor. Çalışmalar var. Bu çalışmaların neticesi alınırsa bende içinde olurum. Herkes elini taşın altına koymalı’’ dedi.

Atalay camianın Özkan Sümer, Faruk Özak, Hayretin Hacısalihoğlu, Ahmet Ağaoğlu gibi isimlerden faydalanması gerektiğini söylüyor. 

 

YENİ GÖZDE AHMET AĞAOĞLU

 

Trabzonspor’da başkan totoda son gözde Ahmet Ağaoğlu. Profesyonel sporla yakından ilgili olan ve Trabzonsporluluğu güçlü bir isim olan Ahmet Ağaoğlu’nun özellikle Erdoğan ailesine yakın kesimden dillendirilmeye başlandı.

Ahmet Ağaoğlu’nun da başkan adaylığına sıcak baktığı ve ekibini oluşturmak için çeşitli görüşmeler yaptığı belirtiliyor. Özellikle İstanbul ekibi ile yakın temas halinde bulunan Ağaoğlu’nun Trabzon’da da zayıf olan ilişkileri için çeşitli temaslar yaptığı öğrenildi.

Bir dönem başkanlık için biçilmiş kaftan iken küstürülen Ağaoğlu o günden beri Trabzonspor’u yakından takip ediyor ancak yönetimlere girmek istemiyordu. 

Ancak özelikle Erdoğan ailesinden bazı isimlere yakınlığı sebebiyle artık çok daha güçlü bir şekilde adaylığa hazırlandığı öğrenildi. Ancak Ağaoğlu geçmişte yaşanan sıkıntılardan dolayı kimseyle karşı karşıya gelmek istemediği öğrenildi.

Ağaoğlu’nun İstanbul’da çok önemli işadamlarından da destek aldığı uzun vadeli bir projeye Trabzonspor’un başına gelmeye hazır olduğu belirtildi.

 

USTA VE HACIOSMANOĞLU NE YAPACAK

 

Trabzonspor’da tabii ki potansiyel başkan adayları olan İbrahim Hacıosmanoğlu ve Muharrem Usta var. 

Maalesef ki İbrahim Hacıosmanoğlu bu kadar başarısız olmasına rağmen hala birilerinden destek bulabiliyor. Dahası birileri tarafından aidatı ödenen üyeler sebebiyle oy potansiyeli olduğu da sık sık tekrarlanıyor. Hacıosmanoğlu ekibinden de sinyaller gelmiyor değil. 

Hacıosmanoğlu ekibi kitlesini canlı tutmak için çıkışlar yapmıyor değil. Her ne kadar ne iktidardan ne de camianın ileri gelenlerinden destek bulamasa da oy potansiyeline ve kendisini seven taraftarlara güvenen Hacıosmanoğlu da fırsat kolluyor. Ancak işi hiç de kolay değil

Bir diğer isim de Muharrem Usta. Muharrem Usta’nın da devam etmek isteği gelen bilgiler arasında. Ancak onun devam etmesi için tek çıkar yol seçimin ertelenmesi. Eğer seçim yapılırsa Usta’nın devam etmesi zor gibi görünüyor. 

Usta iyi niyetli geldi, iyi niyetli çalıştı ancak yöneticilik tecrübesinin eksikliği ve ekibini iyi seçememesi sebebiyle gitgeller yaşadı. Kendi reklamını biraz fazla yaptı, sosyal medyayı fazla önemsedi, bir dönem çok konuştu, bir dönem hiç konuşmadı, günahıyla sevabıyla hizmet eti. 

Trabzonlular olarak kolay adam harcıyoruz. Muharrem Usta Ersun Yanal’a çok güvendi menajerlere çok yaslandı çok hatalar yaptı ancak bu kadar kolay harcanmamalı. Trabzon ondan gelecekte faydalanmalı.

YORUM YAP

FACEBOOK


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Masa Üstü Sürüme Geç