Outdoor Ayakkabı

Outdoor Ayakkabı
28 Kasım 2019 14:19

Bazı insanlar evlerinin içinde de ayakkabı giyerken dışarıda giyecekleri ayakkabıları da farklı olarak değişimli bir şekilde kullanırlar. Bunlara da outdoor ayakkabı denmektedir.

 

Bazı insanlar evlerinin içinde de ayakkabı giyerken dışarıda giyecekleri ayakkabıları da farklı olarak değişimli bir şekilde kullanırlar. Bunlara da outdoor ayakkabı denmektedir. Outdoor kelimesi İngilizceden Out yani dışarı Door yani kapıdan almıştır. Yani Türkçeye çevirdiğimizde ortaya kapı dışarı gibi bir kelime çıkmaktadır. Bu da evde değil de dışarıda giyilen ayakkabılar anlamına gelmektedir. Üretilen ayakkabılar tamamen dışarıdaki şartlara göre tasarlanmış olup içerisinde su geçirmez özellikli yazlık seçenekler mevcuttur. Ayrıca giyilecek olan ayakkabı dışarıdaki iklime göre seçilmeli, yazın dışı hava almayan ayakkabılar giyilmemelidir. Yine aynı şekilde kışın da fazla ince dış kalıba sahip ayakkabılar tercih edilmemelidir. Bu işlem yazın ayaklarda tahrişe ve kokuya, kışın da hastalıklara sebebiyet verebilmektedir.

Outdoor Ayakkabı Çeşitleri

Çeşitliliği açısından birçok marka ve sektör içerisinde bulunan mağazalar outdoor ayakkabı ithalatı ya da üretimi yapmaktadır. Dışarıda bulunan ve birçok insanın bildiği ünlü ayakkabı markaları ithalat yapılan markaların arasına girmektedir. Yine herkes gibi sizlere de bu bilindik markaları kullanmanızı öneriyor, sokakta, sosyal medyada ya da televizyonlarda satılan ayakkabıları satın almanızı önermiyoruz. Bu tarz ayakkabılar içerisinde hangi malzemenin kullanıldığını bilmediğiniz ayakkabılar olabileceği gibi, ortopedik özelliklerden de sizleri mahrum bırakacak ayakkabılardır. Eğer sizler de dışarıda giyecek yazlık ya da kışlık bir ayakkabı arıyorsanız https://www.lescon.com.tr/erkek-outdoor-ayakkabi/ adresini ziyaret ederek siparişlerinizi vererek en kısa süreler içerisinde bir çift ayakkabıya sahip olabilirsiniz.

YORUM YAP

FACEBOOK


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Masa Üstü Sürüme Geç