Mehmet Atalay Spor Salonu açıldı

Mehmet Atalay Spor Salonu açıldı
15 Mart 2019 15:35

Törene A Milli Takım ve Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş de katıldı.

Mehmet Atalay Spor Salonu açıldı

Bahçelievler Belediyesi, 15 yıllık süreçte yaptırılarak hizmete sunulan 21 Okul Spor Salonunun ardından, bir okulun bahçesine daha Spor Salonu yaparak hizmete açtı. Spor Salonuna Gazeteci-Spor Yazarı ve Gençlik ve Spor eski Genel Müdürü Mehmet Atalay’ın ismi verildi.

Bahçelievler Belediyesi tarafından yaptırılarak Çobançeşme İmam Hatip Lisesi ve Kudret Saraçoğlu İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin ortak kullanımına sunulan Mehmet Atalay Spor Salonu için, bugün okul bahçesinde açılış töreni gerçekleştirildi.

Mehmet Atalay Spor Salonu açılış törenine, Belediye Başkanı Osman Develioğlu, Gençlik ve Spor eski Genel Müdürü Mehmet Atalay, A Milli Futbol Takımı ve Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, eski milli basketbolcu-Basketbol Federasyonu eski Başkanı Harun Erdenay, İlçe Milli eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Numan Nafiz Şahin, AK Parti İlçe Başkanı Av. Ramazan Açıkgöz ile öğrenciler katıldı. Törende, salona ismi verilen Mehmet Atalay ve Teknik Direktör Şenol Güneş ile eski milli basketbolcu Harun Erdenay kısa birer konuşma yaptı. Mehmet Atalay, isminin bir spor salonuna verilmesi dolayısıyla Başkan Develioğlu’na teşekkür etti.

 

İlçemizdeki okulların neredeyse yarısına spor salonu yaptık…

Yeni yapılanla beraber okullardaki kapalı spor salonu sayısının artmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Osman Develioğlu; “Göreve geldiğimizden bu güne, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın yetiştiği eğitim yuvalarımıza olan katkımızı aralıksız sürdürüyoruz. İstiyoruz ve diliyoruz ki çocuklarımız en iyi şartlarda eğitim alsınlar ve bunun yanı sıra da, bedensel gelişimlerine de katkı sağlayacak olan sporu da en iyi standartlarda gerçekleştirebilsinler. Çok kısa sürede yapımını tamamladığımız yeni spor salonumuzla Okul Spor Salonu sayımız 22 oldu. Hedefimiz, imkânlarımız ölçüsünde bu sayıyı hep arttırmak. Çünkü çocuklarımız geleceğimiz ve onlar bunu fazlasıyla hak ediyorlar.

Bilindiği üzere geçtiğimiz yıllarda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Bahçelievler Belediyesi olarak 21 kapalı spor salonunu okulların ve ilçe halkının kullanımına sunmuştuk. Bugün açılışını yaptığımız spor salonumuzla Bahçelievler’deki Okul Kapalı Spor Salonu sayısı 22’ye çıktı. Mart ayının son haftasında da Şehit Erol Olçok Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesi içerisinde 23’ncü spor salonumuzun yapımına başlayacağız. Bahçelievler’de 60 civarında devlet okulu olduğu düşünülürse, okulların yarısına yakın bizim dönemimizde yapılan spor salonlarının hizmet verdiğini söyleyebiliriz” dedi. Bahçelievler’de hizmete sundukları spor tesislerinin tümüne spora katkıda bulunmuş, hayatını spora adamış, gençlerin örnek alacakları spor adamlarının isimlerini verdiklerini söyleyen başkan Develioğlu; “ O isimlerin yaşatılması ve gençlerimize örnek olması için verdik. Sevgili hocamız Şenol Güneş ve milli basketbolcumuz Harun Erdenay’ın isimlerini spor salonlarımıza vermiştik. Mehmet Atalay da bu önemli isimlerden birisidir. Bu salonda spor yapan öğrencilerimiz, gençlerimiz kendisini örnek alarak yetişecek. Salonumuzda gündüzleri öğrencilerimiz faydalanacak ama akşam ve hafta sonları da çevre sakinlerine ücretsiz olarak hizmet verecek” dedi.

 

Yaptığımız tüm tesislere örnek sporcular ve spor adamlarının ismini verdik

Mehmet Atalay da yaptığı teşekkür konuşmasında; “Osman Develioğlu’nun yaptıkları okullarda ders kitabı olarak okutulmalı. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü yaptığımız dönemde birçok belediye başkanımız bizden destek istemişti. Osman Develioğlu başkanımız bizden destek istemeyen tek belediye başkanıydı. Yaptığı tüm tesisleri belediyenin öz kaynaklarıyla yaptı. Başkanımız bugün bana çok güzel bir duyguyu yaşattı. Yaptığımız tüm tesislere örnek sporcularımızın ve spor adamlarının ismini verdik. Bu gün de sağ olsun Osman Develioğlu başkanımız bu tesise bizim ismimizi vererek onurlandırdı. O nedenle bu hizmetlerinden dolayı Belediye başkanımıza ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum.

 

Mehmet Atalay Spor Salonu

Spor salonunun, 504.90 m2’lik zemin katında basketbol, voleybol, hentbol gibi sporların yapılabileceği spor salonu, soyunma odaları, duşlar, wc'ler bulunuyor. Asma kat olarak tasarlanan 88 m2’lik 1.katında ise Fitness salonu ve öğretmen odası yer alıyor.

YORUM YAP

FACEBOOK


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Masa Üstü Sürüme Geç