Kurt, helallik istedi, TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, "Özür dileyecek bir şey yok"

Kurt, helallik istedi, TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş,
18 Ocak 2021 16:15

Trabzon milletvekillerinin ve parti temsilcilerinin de müdahil olduğu konu ile alakalı bugün sıcak gelişmeler yaşandı.

Saadet Partisi İl Başkanı Cevat Kurt ve TİSKİ Başkanı Ali Tekataş arasında yaşanan diyalog, Trabzon gündeminde sıcaklığını halen koruyor. Trabzon milletvekillerinin ve parti temsilcilerinin de müdahil olduğu konu ile alakalı bugün sıcak gelişmeler yaşandı.

TİSKİ’de işçi olarak çalışan SP il Başkanı Cevat Kurt, bugün AK Parti İl Başkanı Hasan Dilekoğlu’nun daveti sonrasında Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ile görüştü ve görüşmenin ardından iki tarafın helalleşmesi sonrasında sorun kalmayacağını söyledi.

Öte yandan TİSKİ Müdürü Ali Tekataş, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti, gazetecilerin konu ile ilgili sorularına şu şekilde cevap verdi; "Kendisi bizim kurumumuzda çalışan personelimizdir, dolayısıyla bu diyalog bu çerçevede gelişti. Başkanımız konuyla ilgili gerekli açıklamaları yaptı. Soruşturma başlatıldığı için benim bu konu hakkında detaylı bilgi vermem doğru olmaz. Gazetelere demeç verirken bizden müsaade alması gerekirdi. Ben öyle yapıyorum. Belediye başkanımızdan müsaade alıyorum. İş kanununun 57. maddesinde bu açıkça yazar. Konuyla ilgili soruşturma devam ediyor" dedi.

Cevat Kurt'un AK Parti ziyaretinin ardından yaptığı açıklama ile karşılıklı bir helalleşme olması halinde konunun kapanacağı söylemi ile ilgili ise Tekataş, "Özür dileyecek bir şey yok. Ben devlet kademelerinde üst düzeylerde görev yapmış bir aileden geliyorum. Babam 3 ay önce vefat etti. Babamdan ve amcamdan öğrendiğim ilk şey devlet nezaketidir. Bunu hiç bir zaman elden bırakmadım, Benim hiç kimseye nezaketsiz bir tavrım olmaz" dedi.

NE YAŞANMIŞTI

Trabzon Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan TİSKİ Genel Müdürlüğü’nde 1999 yılından bugüne kadar işçi statüsünde hizmette bulunan Saadet Partisi Trabzon İl Başkanı Cevat Kurt’un Trabzon’da bir yerel gazeteye verdiği röportajdan dolayı, TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş tarafından makam odası kapısında 45 dakika bekletilip, mobbing ve hakarete maruz kaldığı gündem oldu. 

YORUM YAP

FACEBOOK


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Masa Üstü Sürüme Geç