KTÜ'den öğrencilere büyük kolaylık: Diplomalar çevrimiçi verilmeye başlandı

KTÜ'den öğrencilere büyük kolaylık: Diplomalar çevrimiçi verilmeye başlandı
15 Ekim 2021 16:00

KTÜ'de “Sen Gelemezsen Diploman Sana Gelsin” uygulaması başladı.

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ)'nde 2021-2022 Eğitim-Öğretim Dönemi itibariyle yürürlüğe giren “Sen Gelemezsen Diploman Sana Gelsin” uygulaması kapsamında, Rektör Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı ve ekibine, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’nda bir sunum gerçekleştirildi.

Üniversitenin resmi web sitesinde ayrıntılarıyla aktarıldığı süreç ile ilgili incelemelerde bulunan Rektör Prof. Dr. Çuvalcı, uygulamanın nasıl işlediği ile ilgili bilgi aldı.

“Sen Gelemezsen Diploman Sana Gelsin” uygulaması, diplomasını elden teslim almaya uzak şehirlerden, ülkelerden gelemeyen ya da yüklü miktarlarda vekâlet ücreti ödemesi gereken mezunları, bu sıkıntılı süreçten kurtarmaya ve onların bu süreçteki iş akışını kolaylaştırmaya yönelik bir yenilik olarak dikkat çekiyor.

Rektör Çuvalcı, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’nda bu yenilik ile ilgili incelemelerde bulunduğu sırada, diplomasını elden teslim almaya gelen bir mezuna, diplomasını bizzat kendisi takdim etti.

Rektör Prof. Dr. Çuvalcı, “İnsanların, hayat serüvenlerinde unutamadıkları en güzel anılardan biri mezuniyetidir. Ancak pandemi şartları nedeniyle uzun zamandır mezunlarımıza diplomalarını takdim edemiyorduk. Yüz yüze eğitim döneminin başlamasıyla birlikte bir mezunumuza diplomasını takdim ettik ve kendisini tebrik ettik.” dedi.

YORUM YAP

FACEBOOK


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Masa Üstü Sürüme Geç