Kayıp gazetecinin cansız bedeni bulundu

Kayıp gazetecinin cansız bedeni bulundu
23 Mayıs 2019 15:46

Bayburt'ta uçurumdan düşerek kaybolan ve 13 gündür aranan AA muhabiri Nişancı'nın cenazesi dere yatağında bulundu.

  

Bayburt-Trabzon il sınırında yürütülen yol açma çalışmalarını takip ederken üzerine çıktığı kar kütlesi ile birlikte uçurumdan düşen Anadolu Ajansı (AA) muhabiri Abdülkadir Nişancı'nın cansız bedeni arama çalışmalarının 13. gününde önemli bir gelişme yaşandı.

Trabzon'un Çaykara ilçesi Derebaşı HES Göleti'nde Anadolu Ajansı Bayburt muhabiri Abdülkadir Nişancı'nın cansız bedeni olduğu iddia edilen bir cesede ulaşıldı.

Uçurumdan düşerek kaybolan kayıp gazeteciyi bulmak için 13 gündür sürdürülen çalışmalarda şuana kadar kamerası, fotoğraf makinesi ve dere kenarında ayakkabısına ulaşılmıştı. Abdülkadir Nişancı'yı bulmak için Rize, Gümüşhane, Bayburt ve Trabzon AFAD, Jandarma Arama Kurtarma (JAK), UMKE ve AKUT ekipleri ile Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı'na bağlı su altı arama kurtarma timleri 13 gündür derelerde, derin vadilerde, şelalelerde, göletlerde arama çalışması yürütüyordu. Arama çalışmaları sırasında iki jandarma arama kurtarma görevlisi de akıntıya kapılarak şehit olmuştu.

 

Bu çalışmaların yanı sıra İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), Devlet Su İşleri (DSİ), Bayburt İl Özel İdaresi ve Karayolları ekipleri de Derebaşı Deresi'ne su taşıyan iki derenin önüne bent çekerek suyu başka bir dere yatağına borular içerisinde motorlarla pompalayıp Derebaşı Deresi'nin debisini düşürmeye çalışıyordu.

Kayıp gazetecinin arama çalışmalarının 13. gününde Çaykara ilçesi Derebaşı HES Göleti'nin içerisinde drone ile havadan bir ceset görüntülendi. Arama çalışmaları kapsamında HES göletine serilen ağa takılan cesedi sudan çıkarmak için ekipler çalışma başlattı.

YORUM YAP

FACEBOOK


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Masa Üstü Sürüme Geç