İmperial hastanesi 2. Şubesini açıyor

İmperial hastanesi 2. Şubesini açıyor
05 Aralık 2019 12:33

Bölgenin ve Trabzon’un köklü hastanelerinden İmperial Hastanesi yetkilileri bugün basın mensupları ile biraraya gelerek bir değerlendirme toplantısı düzenledi.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Çelebi, Başhekim Opr. Dr. Ömer Fatih Çelik ve İşletme Müdürü Hakan Sağlam’ın katıldığı toplantıda İmperial Hastanesi'nin satılacağı iddialarını yanıtlandı. 

Hastane yönetim kurulu başkan yardımcısı Çelebi, İmperial Hastanesi’nin satılmasının söz konusu olmadığını bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi. 

 

ŞEHİR HASTANELERİ MANTIĞI DOĞRU DEĞİL

Şehir Hastanelerinin, özel hastanelere etkisinin nasıl olacağı sorusunu cevaplayan Başhekim Fatih Çelik, “Şehir Hastaneleri mantığı hastanelicilikte doğru mantık değil. Şehir Hastaneciliğinde çok büyük bir hastane yapıp, aşırı fazla departmanları bir araya getirmekte problem vardır. Şöyle hastaneni bir ucundan diğerine bisikletle gidersiniz. Bir departmandan, diğerine gitmek derttir. Şehir hastaneciliği bizim mantığımıza göre işlevsel değil. Hastaneciliği butik yapıp, departan, departman kurmanız doğru mantıktır. 

Şehir Hastanesinin Trabzon’da kurulduğunu düşünelim. Bu hastanenin işlevliğinde problem olacak. Hasta şöyle düşünür. Ben kısa sürede işimi çözüm evime gideyim. Kısa sürede yaptırıp gidecek. Ama siz eğer hastaya bir ucuna gidin, sonra bu tarafa gelin dediğinizde hasta gitmez. 

İmperial Hastanesinde işini hızlı halletmek var. Adam köyden kalkıp geliyor, saat 3’de minibüsüne binip gidecek buna yetiştireceğiz diye plan yapıyoruz. Şehir hastanesinin kurulduğu diğer iller var, problemler belli. Doğru mantık değildir. 

Almanya bugün hastanelerini küçültmek, butik hastanelere döndürmek için çalışma yapıyor. Butik departmanları güçlü hastaneler yapmak doğru mantık.. 

 

İmperial Hastanesinin Trabzon’da 2. Şubesini açmayı planladığını kaydeden ve bunun görüşmelerinin yapıldığını ifade eden Çelebi, “Çok şükür bütün ekonomik sıkıntılara rağmen, 2 tane açılan özel hastanenin zincir hastanelere satıldığı dönemde dahi çizdiği doğru yoldan taviz vermeden hizmetini insan odaklı, devamı noktasında ekonomisini de çok iyi yöneterek bugünlere geldik. Geldiğimiz nokta itibariyle İmperial Hastanesi bu şehirde 2. Şubeyi açması düşünülmekte. Bunun hesapları yapılmakta. Görüşmeler yapılmakta. Yani İmperial 1 değil, 2 konuşacağız. Biz 2’yi konuşurken birilerinin hastane satılıyor demesi garip.. Ekonomisi güçlü, kadrosu güçlü, her alanda kendini hissettiren şehrin her alanında olan bu şehrin bütün kılcal damarları ile ilişkisi olan İmperial Hastanesi.. 

Resmi ağızlardan açıklanmayan hiçbir şeyin kurumları yıpratmasına müsaade etmemeliyiz. İmperial Hastanesinin varlığı eldeyken kıymetli. Bunu eldeyken bilmek lazım” dedi.

YORUM YAP

FACEBOOK


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Masa Üstü Sürüme Geç