İçişleri Bakanlığı: Yangınlarda sabotaj bulgusu yok

İçişleri Bakanlığı: Yangınlarda sabotaj bulgusu yok
25 Aralık 2019 11:07

İçişleri Bakanlığı, Karadeniz'de çeşitli noktalarda çıkan orman yangınlarında terör ve sabotaj bulgusunun görülmediğini açıkladı.

Trabzon, Giresun, Ordu, Rize ve Artvin'de onlarca ayrı noktada başlayan ve 2 gündür bir çok bölgede devam eden orman yangınlarını terör örgütü PKK'nın çıkardığı iddialarıyla ilgili İçişleri Bakanlığı açıklama yaptı. 

"TERÖR VE SABOTAJ BULGUSUNA RASTLANMADI"

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, "Bölücü terör örgütü tarafından Karadeniz'de farklı noktalarda meydana gelen örtü yangınlarının sabotaj olduğu ve terör örgütü tarafından üstlenildiği belirtilmektedir. Yangınların çıkış nedenleri ile ilgili takip ve araştırmalar devamlı olarak ilgili kurumlar, Bakanlığımız ve Valiliklerimiz kanalı ile sürdürülmekte olup, bugüne kadar terör ve sabotaj nedeniyle çıkan bir yangın olduğuna dair bir bulguya rastlanmamıştır. Bölücü terör örgütünce bu tür üstlenmelerin propaganda amaçlı yapıldığı bilinmektedir. 

"GEREKLİ BİLGİLENDİRMELER RESMİ KANALLARLA YAPILACAK"

Bu konuda herhangi bir tespit yapıldığında gerekli bilgilendirmeler resmi kanallar tarafından kamuoyuna yapılmakta olup bunun dışındaki açıklamalara itibar edilmemelidir " denildi.

YORUM YAP

FACEBOOK


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Masa Üstü Sürüme Geç