Hak gaspına geçit vermeyen başkana destek yağıyor

Hak gaspına geçit vermeyen başkana destek yağıyor
05 Aralık 2019 11:14

Yomra halkının arazisinin özel şahıslara ticari işletmelere verilmesinin önüne geçen başkana herkes destek oluyor. Ticari işletme çeşitle medya organlarını kullanıp gündem yapsa da Yomra ve Trabzon’un tamamına yakını başkan Bıyık’ı tebrik ediyor

İşte Yomra belediye başkanı Bıyık’ın sosyal medya aracılığıyla yaptığı açıklama: 

Değerli Yomralılar;

Yomra’mızın sahil alanındaki 46 dönümlük dolgu alanını işgal etmiş bulunan ve mahkeme kararına rağmen alanı terk etmemek için direnenler, medya organlarında tam sayfa ilanlar yayımlayarak, gerçekleri çarpıtmak ve şahsımı karalayabilmek için kampanya başlatmıştır. Karşımızdaki grubun bu faaliyetleri, davamızda ne denli haklı olduğumuzun en net göstergesidir. 

Bugün kendi yayımladıkları ilanda da ifade ettikleri üzere, o alanın ilçemizin Sancak Mahallesi’nde bulunan Avrasya Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi binasının bulunduğu alan ile ilgisi yoktur. Bunu itiraf etmiş olmaları çok önemli bir gelişmedir. Çünkü Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı, halkın arazisini halka açma çabalarımıza, aylardır ‘Yomra’dan üniversiteyi çıkarmak istiyorlar’ yalanı ile karşı propaganda yapmış ve yaptırmıştır.

Üniversite binası ile hiçbir alakası olmamasına rağmen ‘eğitim’ amacıyla denilerek gasp edilen o arazi, Yomra halkınındır. Mahkemeler bu hususta kesin kararı vermiştir. Bu kararın değişmesi mümkün değildir! Bunun çok iyi bilinmesine rağmen karşı tarafın ‘mahkeme süreci devam ediyor’ şeklindeki ifadeleri, yayımladıkları ilandaki diğer ifadeler gibi gerçek dışıdır. 

46 dönümlük o arazide bulunan her şey, yasalara aykırı ve kaçak durumdadır. Yomra Belediye Başkanı olarak halkın arazisinin gasp edilmesine göz yummam mümkün değildir. Halkın olanı halka kazandırmak, Yomra halkının bana vermiş olduğu vazifedir. ‘Halka hizmet Hakk’a ibadettir’ anlayışı ile Yomra Belediye Başkanlığına talip olmuş ve halkın oyları ile göreve seçilmiş bir belediye başkanı olarak, mücadelemize sonuna kadar devam edeceğimizi ifade ediyorum. 

Karşımızdaki kurumun bazı üst düzey yöneticilerinin, çalışanlarının ve medya organlarında konu ile ilgili aleyhimde yazı yazan bazı gazetecilerin dahi şahsımı arayarak haklı olduğumuzu belirttiklerini bilmenizi isterim. Çok sayıdaki siyasetçi, bürokrat ve şehrimizin kanaat önderleri de aynı şekilde haklılığımızı teyit etmekte, bu işgali sonlandırmak ve alanı halka açmak için verdiğimiz mücadeleyi takdir ve tebrik etmektedir.

Her gün yüzlerce telefon ve mesaj ile bana ulaşan, sokakta boynuma sarılıp mücadelemizden ötürü beni kutlayan Yomra halkı, en büyük güç kaynağımdır. O alan Yomra halkınındır. Yomra’dan çalınan parkları, bahçeleri, piknik alanlarını o alanda halkımıza geri kazandıracağız. Ayrıca, Yomralı her bir şehidimiz için alana bir ağaç dikerek Yomralı Şehitler Ormanını orada kuracağız. 

Konu ile ilgili tüm gerçekleri, süreci, bilgi ve belgeleri, karşımızdaki cenahın yaptığı şekilde ilanlar yayımlamak suretiyle kamuoyuna arz edeceğiz. Karşımıza nasıl engeller çıkarsa çıksın, Yomra halkının hakkını savunmaktan, Yomra Belediyesine ait olan o araziyi halkın kullanımına açmaktan asla vazgeçmeyeceğiz

Saygılarımla bilgilerinize sunarım.

YORUM YAP

FACEBOOK


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Masa Üstü Sürüme Geç