Bu "KATAR" olmaz!

Bu
13 Temmuz 2020 16:16

Katar Emiri Şeyh Temim'in annesi Şeyha Moza’nın Kanal İstanbul güzergahında satın aldığı 44 dönümlük arazi bir kez daha ülke gündeminde.

Katar Emiri Şeyh Temim'in annesi Şeyha Moza’nın Kanal İstanbul güzergahında satın aldığı 44 dönümlük arazi bir kez daha ülke gündeminde. Kanal İstanbul’un çevresine kurulacak yeni şehrin imar planlarının onaylanmasıyla Şeyha Moza’nın 'tarla' vasfındaki arazisinin 'turizm ve ticaret alanı' niteliği kazandığı belirtiliyor. Uzmanlar arazinin şimdiden 5 kat değerlendiğini, ileride değerinin daha da artacağını söylüyor.

Gelişmeyi Sözcü'den İsmail Şahin "Katar Emiri’nin annesine Kanal İstanbul piyangosu vurdu" başlıklı haberle duyurdu.

Haberde, Kanal İstanbul’un çevresinde kurulacak yeni şehrin uygulama imar planlarının Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandığı, Şeyha Moza’nın ortağı olduğu şirketin 44 dönümlük arazisinin de "turizm + ticaret" alanı olarak olarak belirlendiği belirtildi.

Yeni şehir planlarında sağlık turizmi için ayrılan bölgeye, plana göre turizm + ticaret alanlarında iş, alışveriş ve yönetim merkezi, otel, motel, ofis, büro, lokanta, çarşı, çok katlı mağazalar, banka ve finans kurumları gibi yapılar inşa edilebilecek.

Sözcü'ye konuşan gayrimenkul değerleme uzmanları, 44 dönümlük arazinin 12-13 milyon lira bedelle satın alınmış olabileceğini ifade etti.

Arazinin şu anki değerinin 20-25 milyon lira civarında olduğunu kaydeden uzmanlar, yeni imar planlarının yürürlüğe girmesinin ardından arazinin değerinin minimum 5 kat artabileceğine, bölgenin gelişimine göre bu miktarının daha da yükselebileceğini söyledi.

 

YORUM YAP

FACEBOOK


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Masa Üstü Sürüme Geç