AK Parti Trabzon'da Ayvazoğlu seferberliği

AK Parti Trabzon'da Ayvazoğlu seferberliği
21 Kasım 2019 13:07

Trabzon siyasetinde yaşanan polemikte sert sözler havada uçuşuyor

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın'ın “Açık ve net söylüyorum; AK Parti dönemi kapanmıştır. Biz bu ülkeyi sokakta bulmadık. Bize emanet edilen bu Cumhuriyet'i bir kabadayı bozuntusuna teslim edemeyiz” sözleriyle tartışma başlamıştı. 

TALİHSİZ AÇIKLAMALAR

Aydın'ın "Cumhuriyet'i bir kabadayı bozuntusuna teslim etmeyeceğiz" sözlerine AK Parti kanadından Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu,  Aydın'ın şahsını hedef alan ifadelerle cevap vermiş;  "Milliyetçiliğe gelince, Milliyetçilik Koray Aydın ismi ile hatırlanamayacak kadar geniş ve derin bir kavramdır. Bu nedenledir ki; müstakim , emin ve fehim olabilmek hırsınızın, nefsinizin ve egonuzun yerleştiği zeminle uyuşmaz ve size böyle talihsiz açıklamalar yaptırarak kamoyuna  'neydi ne oldu' muhakemesi yaptırır" demişti. 

Tartışmanın dozunu arttıran bu ifadelere İYİ Parti kanadından çok sert açıklamalar geldi; 

İYİ Parti Gurup Başkan Vekili Davut Çakıroğlu Ayvazoğlu'na şu ifadelerle cevap verdi. 

YETENEĞİ İLE BİR YERE GELEMEYEN....

"Yetenekleri, kaliteleri, karakterleri ile ve kendileri olarak biryere gelemeyen, gelemeyecek olan Bahar Ayvazoğlu ve benzerlerine tavsiyemiz millet için yapmak istedikleri, yapacakları veya yaptıklarıyla gündem olmaya çalışmalarının daha doğru olacağıdır. Parti içerisinde olan kutuplaşmada minnet borcu olarak zayıf tarafta yer alan, almak zorunda kalan Bahar Ayvazoğlu bu açıklamalarla birlikte biat ettiklerine şirin görünebilirler ancak millet nazarında artık sinek misali mide bulandırmaktan öteye gidemezler, gidemeyecekler."

YANDAN ÇARKLI 

İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli de "Milli ve Manevi değerlerimizi istismar eden bir siyasi anlayışın yandan çarklı temsilcisi bir Hanımefendi; yıllarını ülkücü davaya vakfetmiş, Türk milliyetçiliğini lideri Başbuğ Alparslan Türkeş'ten öğrenen ve Türk milletine hizmet etmeyi kendine görev addetmiş Ankara Milletvekili ve İYİ Parti Teşkilat Başkanı Sayın Koray Aydın'a cevap vermeye, Milletvekili olsanız bile siyasi birikiminizin yetmesi mümkün değildir.
Sayın Koray Aydın'a laf yetiştirme gayretiniz de olmasa Trabzon Milletvekili olarak gündeme bile gelemeyeceksiniz" 

 

Karşılıklı yapılan açıklamalardaki sert ifadelerle kişisel tartışmaya dönüşen polemik bu açıklamalarla kalmadı elbette. AK Parti'de Bahar Ayvazoğlu seferberliği başladı. 

EDEPSİZLİK

AK Parti İl Başkanı Haydar Revi,  "Hiç mi siyasi edep dersi almamış. Bir hanımefendi ile ilgili açıklama yaparken nasıl bu kadar küçülebiliyor buna bir anlam veremiyorum. Bir siyasetçi, bir milletvekili olması bir yana bir hanımefendiye "Yandan çarklı temsilci" diyebilme edepsizliğinin cesaretini kimden alıyor doğrusu merak ediyorum" dedi. 

YANDAN ÇARKLI NE DEMEK?

Ayvazoğlu'da bir destek de AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora'dan geldi. Cora; "Siyaset, eylem ve söylemlerle birlikte nezaket ve zerafet temelli yapılmalıdır. Şahsiyetle uğraşmak ise büyük bir nezaketsizliktir. Bir milletvekiline “Yandan çarklı" demek ne demektir? Böyle birşey olabilir mi?

Elbette fikir ayrılıkları siyasette kaçınılmazdır ancak farklı fikirlerin savunulması edebe mugayir söylem hakkı doğurmaz. Sayın vekilimizin müktesebatı, eğitimi ve donanımı ona sataşanlara zekat diye dağıtılır. Ama sizin derdinizin özeti şudur. Hangi eğitimi alırsa alsın, hangi merhaleleri kat ederse etsin önemli değil. Başörtülü birisi nasıl milletvekili olur. Zorunuza giden budur. Bunu açıkça söyleyemeyip lafı dolandırmanıza gerek yoktur.

Milletin kendi oylarıyla seçip vekil tayin ettiği bir kimseye söylenecek sözler aynı zamanda milletin iradesine de büyük bir saygısızlıktır. Derhal özür dilenmelidir" ifadeleriyle Ayvazoğlu'na destek verdi.

YORUM YAP

FACEBOOK


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Masa Üstü Sürüme Geç